علی علیزاده

کاری که علی علیزاده با رسانه های ضد مردم کرد …

خط روشن
بدون دیدگاه

چندی پیش آقای علی علیزاده در برنامه تلویزیونی شبکه “من و تو” جلوی دوربین آمد …

بسم الله الرحمن الرحیم.

چندی پیش آقای علی علیزاده، مدرس فلسفه و فعال سیاسی که در لندن زندگی می کند، در برنامه تلویزیونی شبکه “من و تو” جلوی دوربین آمد. علیزاده بدون هیچ ملاحظه ای و با ربط و بی ربط، شبکه من و تو و شبکه های مشابه و تقریبا همسو را شدیدا مورد انتقاد قرار داد. اما نحوه نقد و حمله او به این شبکه های زنجیره ای متحدالمحور، از نوع رفتارهای بی منطق و بی سند غرب نشین ها نبود، بلکه صحبت های واضح و مستندی بود که مجری شبکه من و تو را از پاسخ گویی عاجز کرد.

در این گفتگو علیزاده چند مسئله مهم را به مخاطبان گوشزد کرد.

  • اول، اینکه فعالیت شبکه هایی مثل من و تو در حمایت از کسانیست که نه نفع مردم ایران بلکه نفع شخصی و جناحی خودشان را ملاک فعالیتشان قرار داده اند. اشخاصی مثل پهلوی که از رئیس جمهوری امریکا درخواست تحریم شدید علیه مردم ایران را داشته و دارند. یا تروریست هایی مثل منافققین یا فرقه هایی مثل بهائیت … .
  • دوم، سوال سختی که این روزها از مسئولین داخلی هم داریم: منابع مالی و درآمد شما از کجاست و چقدر است؟ علیزاده گفت: « کسی باید از شفافیت صحبت کند که خودش شفافیت داشته باشد. من نمی دانم منابع مالی شما از کجا تامین می شود، از اسرائیل؟ امریکا؟ عربستان سعودی؟ …»
  • سوم، تاریخ معاصر و شرایط کنونی ما. اینکه ما چه بودیم و حال چه هستیم؟ علیزاده یادآور شد رضاشاه پهلوی تنها حکومت دست نشانده در ایران بوده و ارتش رضاشاه نتوانست کوچکترین مقاومتی در مقابل تجاوز بیگانگان به کشورمان داشته باشد. محمدرضا شاه به پادشاه چمدانی شهرت داشته و تحت تسلط غرب و در خدمت منافع آنها بوده. جمهوری اسلامی در ۸ سال جنگ نابرابر وجبی از خاکش را از دست نداد و الآن نفوذش به دریای مدیترانه رسیده. علیزاده گفت چرا برای نسل جدید ایرانیان (با به نمایش گذاشتن چند تصویر از محله های ثروتمند تهران)نوستالوژی قلابی می سازید؟ …

 

نتیجه این گفتگوی تلویزیونی این بود که حتی ایرانیانی که در غرب زندگی می کنند و اکثرا  مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، علیه این شبکه های ضد مردمی تشکیل گروه داده اند و در فضای مجازی اقدام به ارسال ویدئوهایی در تایید صحبت های علیزاده کرده اند.

اما سوالی پیش می آید که چرا مردم ایران مخاطب چنین شبکه هایی شدند؟ چرا با این که نقش این شبکه ها در شورش های داخل کشور و ترویج فساد اخلاقی و بی بند وباری مشهود است و همه می دانند که این شبکه ها نشر اکاذیب و گاها مبالغه می کنند باز این شبکه ها بیننده دارند؟ چطور می شود مردمی “زیر پرچم حسین” علیه السلام باشند و هم زمان زیر دیش دروغ و فساد و خیانت باشند؟ آیا عملکرد برخی مسئولین داخلی و دیگران علت است؟ یا فقدان صداقت و شفافیت مردم را روانه این شبکه ها کرده است؟

نویسنده: محسن نصرالهی

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =