حجت الاسلام امری

در بحث حجاب باید خودمان کمک کنیم و دست به دست هم دهیم

خط روشن
2 دیدگاه

مسئولین باید نهایت همکاری را با مساجد بکنند و نباید فقط این تعامل در حد حرف باشد و اگر مسجدی بخواهد فضایی را در محله برای اجرای یک برنامه فرهنگی در اختیار بگیرد هزینه هنگفتی پرداخت کند.

حجت الاسلام امری ضمن ابراز خوشحالی و تقدیر و تشکر از راه اندازی خط روشن و تسلیت شهادت سید و سالار شهیدان ویژگی های احیا کنندگان مساجد را طبق آیه ۱۸ سوره توبه برشمرد و گفت: مهمترین این ویژگیها عدم ترس و واهمه از غیر خداست و امام جماعت باید در راس این افراد قرار بگیرد و رفت و آمد کارمندی به مسجد کافی نداند.

وی پیرامون فعالیت های عمومی و خاص مذهبی و فرهنگی مسجد ولیعصر ادامه داد: فعالیت های تبلیغی معارف دین از جمله شرح و تفسیر قرآن و ادعیه و برنامه ولادات و شهادت ها به صورت مداوم در مسجد وجود دارد به علاوه اینکه از سال ۹۱ کارهای فرهنگی-تربیتی با همکاری جوانان فعال و حمایت بسیج در قالب کلاس های درسی، اردوها، حلقه های قرآنی و حشرونشر در مسجد با حضور نوجوانان در مسجد آغاز شده است که بحمد الله پیشرفت خوبی هم داشته ایم. وی در این خصوص افزود: یک مهد قرآن هم حدودا سه سال در مسجد فعال است که البته خصوصی است و مستاجر مسجد محسوب می شود ولی چون در فعالیت هایش در ملک مسجد است نظارت بر آن وجود دارد.

امری2

وی در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی ایشان از روند پیشرفت مسجد گفت: پیشرفت هایی داشته ایم اما به عقیده من هنوز ایده آل را انجام نداده ایم شاید بخشی به علت کمبود نیروی انسانی فعال است و قسمتی هم به دلیل کم کاری خودمان. اما در حد وسع تلاش کرده ایم، به عنوان مثال خود بنده به صورت مستمر در مدارس و هیئات حضور پیدا کرده ام و منتظر نبوده ام تا سراغم بیایند.

امام جماعت مسجد ولیعصر(عج) توضیح داد: ما در مشیریه حدود صد هزار نفر جمعیت داریم در حالیکه در کل پنج مسجد داریم و این مساجد باید زمینه ساز ارتباط بیست هزار نفر با مساجد باشند ولی متاسفانه مساجد ما هزار نفر هم مخاطب ندارد. امری ادامه داد: البته فشارها و تبلیغات دشمن هم هست و مسئولین اجرایی چه در سطح کلان و چه در سطح محله عنایتی به مساجد ندارند فقط شهرداری است که آن هم اندک است.

حجت الاسلام امری درباره وظیفه عموم مردم در قبال مساجد اضافه کرد: اعتقاد دارم رسیدن به یک مسجد مطلوب و طراز شدنی است اما احتیاج به همت دارد مردم نیز باید با مسجد مرتبط باشند چون مسجد هم با مردم و هم با مسئولین مرتبط است. وی ادامه داد: باید مشکلات عمومی را از این طریق پیگیری کرد تا ترتیب اثر بیشتری داده شود و پیگیری موردی مسائل جواب کافی و وافی را نمی دهد.

امری

وی درمورد مساله حجاب در محله گفت: در این بحث طرحی ارائه شد اما به نظر می رسد به اجماع نرسید و متوقف شد. در این بحث باید خودمان کمک کنیم و دست به دست هم دهیم و تنها به کارهای مقطعی خوب مانند نصب بنر اکتفا نکنیم. در همین موضوع می توانیم از خانم های مسجدی کمک بگیریم و کار توزیع و تولید را در همین محله خودمان انجام دهیم.

امری در بخش دیگری از صحبت هایش با تاکید بر موثر شدن کارهای فرهنگی با همدلی و صبر گفت: مردم گرفتاری های ناشی از مفاسد را می بینند و از آن ناراضی هستند و فقط باید حرفمان را به آنها برسانیم تا مسجد مامن و پناهگاه آنها شود.

وی در باب مفاسد و امور ضد فرهنگی سطح محل گفت: ما در محله آدم غرض ورز و عنود نداریم اگر هم فساد یا اشتباهی باشد از سر ناآگاهی است و یا واکنش به یک اشتباه ماست.

عضو شورای امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: اول اینکه باید با رفاقت و با محبت از معاصی جلوگیر کرد و مشفقانه تذکر داد و دوم آنکه باید کارهای اساسی را انجام داد به عنوان مثال نهایت تلاش را بکنیم تا مشکلات اشتغال و ازدواج جوانها حداقل بین خود ما مذهبی ها حل شود.

وی ضمن تذکر این نکته که نباید منتظر کمک مسئولین ماند ادامه داد: اگر هر مسجدی ماهانه مبلغ اندکی را کمک کند خیلی مشکل ها را می شود حل کرد. در همین چند سال گذشته از همین منابع و کمک ها حدود ۱۷۰ میلیون تومان برای مسائل عمرانی این مسجد هزینه کرده ایم.

امری3

امام جماعت مسجد ولیعصر مشیریه این نکته را هم به مسئولین محلی یادآور شد: مسئولین هم باید نهایت همکاری را با مساجد بکنند و نباید فقط این تعامل در حد حرف باشد و اگر مسجدی بخواهد فضایی را در محله برای اجرای یک برنامه فرهنگی در اختیار بگیرد هزینه هنگفتی پرداخت کند.

حجت الاسلام امری در بخش پایانی صحبت هایش دو مسئله را به مذهبی های محله تذکر داد: اول اینکه نباید کناره گیری از فعالیت‌های فرهنگی اخلاص و تواضع تلقی شود و هر که می تواند باید پای کار بیاید و دوم اینکه نباید به بهانه هیئت سنگر مساجد را خالی کرد بلکه باید مراسم های مساجد باشکوه برگزار شوند چنانکه امسال سعی کرده ایم با رفت و آمد به هیئات آنها را هم به مساجد دعوت کنیم.

2 دیدگاه برای "در بحث حجاب باید خودمان کمک کنیم و دست به دست هم دهیم"

شما هم دیدگاهی ارسال کنید.
  1. سربزیر...

    ببخشید ۱۷۰ میلیون تومان برای مسائل عمرانی…!
    اونوقت دم از فرهنگ هم میزنید…با این خرجها فکر می کنید مسائل ازدواج و اشتغال هم حل می شه…
    یه جوون برای ۳ میلیون تومن وام باید کلی منت این بانکهای لا دین و لا مذهب رو بکشه، اونوقت شما ۱۷۰ میلیون تومن خرج تجملات مسجد می کنید…خواهش می کنم یکی جواب بده…

  2. یکی از این آقا بپرسه اون همه جوونی که با عناوین مختلف تو مسجدت فعالیت میکردن رو چرا نگه نداشتی؟ ((حالا من نمیخوام بگم چرا بیرون کردی؟!!))

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =