ون مشیریه مترو

گفتگو با مردم در رابطه با مشکلات ون های مترو + فیلم

محسن نصراللهی
بدون دیدگاه

تغییر ایستگاه ون ها باعث شد برای گرفتن بازخورد با مردم و راننده ها گفتگو کنیم و به سایر مشکلات مربوط به ون ها نیز بپردازیم.

مدتیست که بدون هیچ هماهنگی با مسئولان محله و شورا یاری محله مشیریه، ایستگاه ون های مشیریه جابجا شده و به نزدیکی تقاطع خیابان های بوعلی و شیرودی منتقل شده است. دور شدن ایستگاه منجر به نارضایتی مردم مشیریه و رانندگان ون ها شده است. به همین دلیل به میان مردم رفتیم و نظرات اهالی مشیریه و رانندگان را جویا شدیم. لطفا ویدئو زیر را مشاهده کنید.

 

 

دوری ایستگاه، خلوتی و خطرات مسیر منتهی به ایستگاه مخصوصا در ساعت قبل از طلوع، نبود حداقل امکانات در محل ایستگاه از مشکلاتیست که مردم به آن ها اشاره کردند.  فرسودگی و ایمن نبودن خودروها نیز مورد توجه برخی از هم محله ای هایمان بود.

در مورد راه حل های پیشنهادی مردم به نتیجه واحدی نرسیدیم. با توجه به صحبت های رانندگان ون های مشیریه به دلیل تک لاینی بودن ایستگاه در سمت مترو، امکان ایجاد ایستگاه دوم در مشیریه وجود ندارد. همچنین رانندگان ورود به مشیریه از سمت میدان ثامن الحجج علیه السلام ( آقانور ) را نسبت به پایین مشیریه ترجیح می دهند. به دلیل ترافیک سنگین و راه بندان در ساعات اوج رفت و آمد، تا ۵ خودروِ خط به طور همزمان در مسیر قفل می شوند و در هر دو ایستگاه کمبود ون و صفوف طولانی مردم پیش می آید. پس امکان طی مسیر بیشتر در داخل شهرک مشیریه وجود ندارد علاوه بر اینکه توقف های متعدد برای پیاده شدن مسافران نیز موجب اتلاف وقت زیادی می شود.

اما پیشنهاد خط روشن: به نظر می آید که در غیر ساعات اوج ترافیک می توان زمان بیشتری را برای طی مسیر در داخل مشیریه در نظر گرفت. رانندگان خودروهای ون از همان مسیر اتوبوس های شرکت واحد ( خیابان صالحی تا چهار راه سوم مشیریه، خیابان زرین خواه به سمت شرق، خیابان سازمان آب تا بالا، خیابان بوعلی به سمت غرب) استفاده کنند و تنها در ایستگاه های اتوبوس توقف کنند. به ازای مسافرانی که بعد از چهار راه دوم پیاده می شوند مبلغی به عنوان داخلی به کرایه اضافه گردد. نیاز هست که در جلسه ای با حضور اعضای شورا یاری محله مشیریه و مسئول خط ون های مشیریه ساعات اوج ترافیک و مبلغ کرایه داخلی مشخص و محاسبه گردد.

هم محله ای های عزیز مشیریه می توانند نظرات و پیشنهادات خودشان را در قسمت نظرات همین صفحه برای خط روشن ( مشیریه نیوز ) ارسال کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 2 =