بررسی پلاک ۵۷۰۰ خودرو برای پیدا کردن قاتل

اسماعیل حافظی زاده
بدون دیدگاه

مرد جوان که در یک تصادف ساختگی با همدستی دوستش مردی را در محله مشیریه به قتل رسانده بود صبح دیروز پای میز محاکمه ایستاد.

به گزارش خط روشن؛ رسیدگی به این پرونده از۲۹ تیر پارسال در دستور کار مأموران کلانتری ۱۶۹ مشیریه قرار گرفت. با حضور مأمورین کلانتری در محل و اعلام خبر فوت اکبر ۶۵ ساله به علت شدت جراحات ناشی از تصادف، پرونده مقدماتی با موضوع فوت مشکوک تشکیل و جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. درنخستین تحقیقات مشخص شد که یک دستگاه پژو ۲۰۶ با مرد میانسالی کنار خیابان تصادف کرده و از صحنه متواری شده است.
گرچه در نگاه اول به نظر می‌رسید که موضوع تصادف غیرعمد باشد اما مدارکی در صحنه به‌دست آمد که نشان می‌داد این تصادف عمدی بوده و مرد ۶۵ ساله به قتل رسیده است. پس از بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل حادثه مشخص شد که خودروی پژو ۲۰۶ پس ازبرخورد عمدی با مرد میانسال از صحنه متواری شده است اما از آنجا که شماره پلاک خودرو خوانا نبود تحقیقات میدانی آغاز شد و تعدادی از شماره‌های پلاک خودرو به دست آمد.
 کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت با بررسی بیش از ۵۷۰۰ خودرو سرانجام موفق به شناسایی صاحب فراری خودرو شدند.
از سویی در تحقیق از خانواده مقتول مشخص شد که ۱۳ سال قبل وی زمینی داشته که افراد ناشناس با سند‌سازی اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز در ملک او کرده بودند اما مرد میانسال شکایت کرده و دادگاه با محکوم کردن متهمان آنها را مجبور به پرداخت جریمه چند میلیاردی و بازپس دادن ملک کرده بود. همین مسأله نیز باعث کینه و اختلاف شده بود.  یکی از آنها مرد میانسالی به‌نام جعفر بود، این درحالی بود که صاحب خودرو پژو ۲۰۶، همان مردی بود که در پرونده سندسازی محکوم شناخته شده بود. جعفر بازداشت شد و زمانی که با مدارک پلیسی مواجه شد به قتل اعتراف کرد.
او گفت: بعد از اینکه دادگاه حکم را صادر کرد، تصمیم به انتقام گرفتم و با همدستی یکی از دوستانم نقشه را طراحی کردیم. می‌خواستم با تصادف ساختگی از مرد میانسال انتقام بگیریم و برای همین شب حادثه از محل کار مقتول او را تعقیب کردیم. هنگام تعقیب، وی سوار بر خودرو مزدا ۳ خود شد و در بین راه با جدول خیابان برخورد کرد. هنگامی که از ماشین پیاده شد تا موضوع را بررسی کند با خودرو به او زده و از محل متواری شدیم.
به‌دنبال اعتراف متهم، همدست او بازداشت شد و صبح دیروز درشعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی توکلی و با حضور قاضی محمدی مستشار دادگاه پای میزمحاکمه ایستادند.
درآغاز جلسه اولیای دم خواستار قصاص متهم شدند سپس متهمان به ترتیب پای میز محاکمه ایستادند، متهم ردیف اول در اظهاراتش به دادرسان دادگاه گفت: از ۱۲ سال قبل به خاطر اختلاف ملکی که با مقتول داشتیم درگیر بودیم، او در جریان فروش یکی از ملک‌هایش سر من کلاه گذاشته بود اما من در مرگ وی بی‌گناهم. او درجریان تصادفی که پیش آمد کشته شد.
پس از اظهارات متهم اصلی پرونده به اتهام قتل عمد وکیل او در جایگاه ایستاد و به دفاع از متهم پرداخت. متهم ردیف دوم هم که آزاد بود در جلسه دادگاه منکر قتل شد.
سپس قضات عالی رتبه دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =