احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار در انتظار حل معارضات ملکی

اسماعیل حافظی زاده
بدون دیدگاه

بزرگراه نجفی رستگار از جمله بزرگراه های شهر تهران است که طراحی آن با هدف کاهش بار ترافیک در اتوبان های جنوب شرقی تهران به ویژه دو بزرگراه بسیج و امام رضا انجام شد. این در حالی است که …

به گزارش خط روشن؛ محمد صادق سوری رئیس اداره املاک شهرداری منطقه ۱۵ درباره رفع معارضات ملکی در پروژه بزرگراه شهید نجفی رستگار گفت: امسال مبلغ ۵۸ میلیارد تومان اعتبار برای تملک معارضات ملکی بزرگراه شهید نجفی رستگار تخصیص یافته است.
سوری گفت: ساخت این پروژه با هزار و ۶۹۰ معارض ملکی همراه بود. از ابتدای انجام پروژه تاکنون حجم زیادی از این املاک خریداری شده و در حال حاضر ۲۱۱ معارض در قالب ۱۲۷ پلاک باقی مانده که در صورت تامین منابع مالی و نقدینگی در یک برنامه زمان بندی شده معارضین بخش تندرو رفع خواهد شد.
او درباره توضیح پیشرفت این پروژه و نقش آن در کاهش معضل ترافیکی منطقه می گوید: عملیات عمرانی این پروژه به طول ۵ کیلومتر از سال ۱۳۸۸ شروع شده و تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. با بهره برداری از این بزرگراه، ترافیک بزرگراهی آزادگان، امام رضا(ع)، بسیج و سه راه افسریه به طرز محسوسی کاهش می یابد. این بزرگراه از تقاطع پل های دولت آباد در بزرگراه آزادگان آغاز و پس از عبور از منتهی الیه محله های مشیریه و کاروان در بزرگراه امام رضا(ع) به تقاطع ثامن می رسد.

سوری درباره پروژه مشابه نیز گفت: عملیات اجرایی احداث پل های تقاطع غیرهمسطح ثامن که شامل ۵ پل روگذر و یک مسیر زیرگذر در تقاطع بزرگراه امام رضا(ع) با بزرگراه شهید نجفی رستگار ، نیز با بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است. بهره‌برداری از پل های ثامن باعث بهینه سازی گردش‌های ترافیکی در محدوده طرح، کاهش ترددهای اضافی و در نتیجه کاهش زمان سفر و صرفه جویی در مصرف سوخت است.

ساکنان محدوده مشیریه بر این باورند که کاهش نقدینگی شهرداری تهران به رغم وعده هایی که می دهد، تنها پیامدی که برای آنها دارد، این است که آنها تنها سرپناه های خود را از دست می دهند و تعلل شهرداری در پرداخت دیون خود باعث خواهد شد تا آنها دیگر نتوانند صاحب خانه شوند.
بر اساس زمان بندی معاونت عمران شهرداری تهران معارضات ملکی و دکل های برق فشار قوی در مسیر بزرگراه شهید نجفی رستگار تا پایان سال جاری ضرورت دارد و باید دید این پروژه که پیشتر قرار بود تا سال ۹۴ افتتاح شود بالاخره چه زمانی به بهره‎‍‌‌‌بردای خواهد رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 2 =