تا پایان سال ۹۴ گرمخانه رضویه را به یک گرمخانه محلی تبدیل می کنیم

خط روشن
بدون دیدگاه

مهندس موسوی در خصوص معضل گرمخانه شهرک رضویه گفت: برنامه شهرداری تهران تاپایان سال ۹۴ این است که گرمخانه ها را به صورت محلی احداث کنیم تا معتادان هر محل در گرمخانه محل خودشان اسکان پیدا بکنند.

مهندس موسوی در خصوص معضل گرمخانه شهرک رضویه این گونه توضیح داد که: این گرمخانه نسبت به سال گذشته که بالغ بر ۱۳۰۰ معتاد را در خودش جای می‌داد با پیگیری های شورایاری و اعتراضاتی که وجود داشت، این تعداد امروز به حدود ۳۰۰ نفر تقلیل پیدا کرده است؛ ولی برنامه شهرداری تهران طی سال های ۹۳ و ۹۴ به جای اینکه تجمع معتادین را در یک گرمخانه و در یک محل داشته باشیم این گرمخانه‌ها را به صورت محلی احداث کنیم تا معتادان هر محل در گرمخانه محل خودشان اسکان پیدا بکنند. متاسفانه خیلی از معتادین گرمخانه شهرک رضویه از مناطق حاشیه و مجاور منطقه ۱۵ به اینجا گسیل میشوند که باعث آسیب بیشتر به این محله می‌شود.

شما اگر شب در شهرتردد کنید متوجه می‌شوید که متاسفانه وجود معتادین ،کارتن خواب ها ، متکدیان و کسانی که به هر حال سرپناهی در شب ندارند آسیبی است برای ساکنین شهر ما که با توسعه گرمخانه‌های محلی این موضوع قابل حل است و ما در این راستا قصد داریم گرمخانه شهرک رضویه را تا پایان سال به یک گرمخانه محلی تبدیل کنیم.

وی افزود در رابطه با محل احداث گرمخانه ابلاغیه‌ای در معاونت شهرداری به شهرداری های مناطق از حیث معماری صورت گرفته که در هر محله‌ای جانمایی بکنند. اعتبارش را هم شهرداری تهران قرار داده ولی خب مستحضر هستید که تملک و تجهیز احتیاج به زمان دارد ولی گرمخانه شهرک رضویه را تا پایان سال از مقیاس فرا‌منطقه ای تبدیل به مقیاس محلی خواهیم کرد که خدای نکرده آسیب جدی به شهروندان وارد نکند. در ساعات ابتدایی روز که از این گرمخانه معتادها خارج می شوند واقعا محله دچار آسیب است و این را هم قبول دارم، ولی چاره‌ای نداریم اجازه بدهید گرمخانه ها را توسعه بدهیم اگر ما این گرمخانه را هم ببندیم معتادان که حذف نمی شوند بلکه می‌آیند پشت دیوار خانه ها که خطرش خیلی بیشتر است.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − یک =