آمریکا هواپیمای سوخت‌رسان و بمب به عربستان سعودی می‌دهد

خط روشن
بدون دیدگاه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش آمریکا آماده می‌شود تا کمک به عربستان سعودی در حملات هوایی علیه یمن را افزایش دهد. به نوشته وال استریت ژورنال، مقامات آمریکایی روز جمعه اعلام کردند این کشور با فراهم کردن هواپیماهای سوخت‌گیری و بمب‌های بیشتر، به هواپیماهای عربستانی که حملات هوایی در یمن انجام می‌دهند کمک […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش آمریکا آماده می‌شود تا کمک به عربستان سعودی در حملات هوایی علیه یمن را افزایش دهد.

به نوشته وال استریت ژورنال، مقامات آمریکایی روز جمعه اعلام کردند این کشور با فراهم کردن هواپیماهای سوخت‌گیری و بمب‌های بیشتر، به هواپیماهای عربستانی که حملات هوایی در یمن انجام می‌دهند کمک برسانند.

مقامات سعودی از آمریکا خواستند هواپیماهای سوخت‌گیری برای جنگنده‌های عربستان که در حملات هوایی علیه یمن مشارکت دارند در اختیار عربستان بگذارند. هم‌چنین سعودی‌ها از آمریکا درخواست کردند، بمب‌های آمریکایی بیشتری را در اختیار عربستان قرار دهد.

این درخواست عربستان در حالی مطرح شد که آمریکا حمایت خود از حملات علیه یمن را با اعزام برنامه‌ریزان و نیروهای امنیتی برای کمک به حمله به مواضع مورد نظر در یمن بیشتر کرده است.

مقامات آمریکایی گفتند برنامه‌ریزان ارتش آمریکا اطلاعات پروازهای شناسایی را به صورت آنلاین جمع آوری کرده و در اختیار نظامیان عربستان قرار می‌دهند. ارتش آمریکا اعلام کرد تعداد این پروازهای شناسایی رو به افزایش است. در کنار حملات هوایی علیه یمن، درگیری‌های زمینی میان طرفین مخالف ادامه داشت.

روز گذشته وزیر خارجه انگلیس نیز از افزایش کمک‌های فنی این کشور به عربستان سعودی برای حملات علیه یمن خبر داد.

پیش از این، نیروهای نظامی آمریکایی که به بهانه آموزش نیروهای ارتش دولت یمن برای مبارزه با القاعده در این کشور به سر می‌بردند پس از ناآرامی‌های اخیر در این کشور، یمن را ترک کردند.

بامداد پنج‌شنبه گذشته سفیر عربستان در آمریکا از آغاز عملیات «توفان قاطع» برای تجاوز نظامی به حریم یمن خبر داد و اعلام کرد که این عملیات بامداد پنجشنبه ساعت ۲۴ به وقت عربستان سعودی با دستور ملک سلمان شاه این کشور آغاز شده است و چندین کشور من جمله اعضای شورای همکاری خلیج فارس‌ (GCC) جز کشور عمان، به علاوه ترکیه، اردن، مصر و سودان در این تجاوز نظامی مشارکت دارند.

 

دسته ها: ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =